NYCL 2019

Team A Team B Date Time Ground
MYCA Rising Stars WCA Champs 07/04/2019 09:30 AM Shiloh Baseball Field
UCL NINJAS TCL Cubs 07/04/2019 01:30 PM Shiloh Baseball Field
DCA U10 TotallyIn2Cricket Titans 07/04/2019 05:30 PM Shiloh Baseball Field
SRCA U10 FSSC U10 07/04/2019 09:30 AM Cedar Fork 4
EYCA U10 - Dukes ACA Avatars (Atlanta) U10 07/04/2019 01:30 PM Cedar Fork 4
TCL U10 Cricmax 07/04/2019 09:30 AM Cedar Fork 5
MYCA Rising Stars TCL Cubs 07/05/2019 09:30 AM Cedar Fork 4
UCL NINJAS WCA Champs 07/05/2019 01:30 PM Cedar Fork 4
DCA U10 FSSC U10 07/05/2019 09:30 AM Cedar Fork 5
SRCA U10 TotallyIn2Cricket Titans 07/05/2019 09:30 AM Shiloh Baseball Field
EYCA U10 - Dukes Cricmax 07/05/2019 01:30 PM Shiloh Baseball Field
TCL U10 ACA Avatars (Atlanta) U10 07/05/2019 05:30 PM Shiloh Baseball Field
EYCA U10 - Dukes TCL U10 07/06/2019 09:30 AM Cedar Fork 4
Cricmax ACA Avatars (Atlanta) U10 07/06/2019 01:30 PM Cedar Fork 4
DCA U10 SRCA U10 07/06/2019 09:30 AM Cedar Fork 5
FSSC U10 TotallyIn2Cricket Titans 07/06/2019 09:30 AM Shiloh Baseball Field
TCL Cubs WCA Champs 07/06/2019 01:30 PM Shiloh Baseball Field
MYCA Rising Stars UCL NINJAS 07/06/2019 05:30 PM Shiloh Baseball Field
Fourth Day - After the 3 league games the teams will be ranked based on their points and NRR. Day-4 schedule is based on the ranking and will be published at the end of the third day.
Team A Team B Date Time Ground
SRCA U12 Trophy Fighters 06/29/2019 09:30 AM Shiloh Park
WCA Rebels NYCL Girls U12 06/29/2019 01:30 PM Shiloh Park
EYCA U12 - Titans Topguns 06/29/2019 09:30 AM Cedar Fork 4
SoCAL Tigers TotallyIn2Cricket Tigers 06/29/2019 01:30 PM Cedar Fork 4
FSSC U12 CricMaxNE U12 06/29/2019 09:30 AM Bethesda School Ground – Upper
CAPS ACA Avatars (Atlanta) U12 06/29/2019 01:30 PM Bethesda School Ground – Lower
DCA U12 MDYCA State team 06/29/2019 09:30 AM Bethesda School Ground – Lower
SuperKnights Virginia U12 - Loudoun Cubs 06/29/2019 01:30 PM Bethesda School Ground – Upper
SRCA U12 WCA Rebels 06/30/2019 09:30 AM Cedar Fork 4
Trophy Fighters NYCL Girls U12 06/30/2019 01:30 PM Cedar Fork 4
EYCA U12 - Titans TotallyIn2Cricket Tigers 06/30/2019 09:30 AM Bethesda School Ground – Upper
SoCAL Tigers Topguns 06/30/2019 01:30 PM Bethesda School Ground – Upper
CricMaxNE U12 ACA Avatars (Atlanta) U12 06/30/2019 09:30 AM Bethesda School Ground – Lower
CAPS FSSC U12 06/30/2019 01:30 PM Bethesda School Ground – Lower
DCA U12 Virginia U12 - Loudoun Cubs 06/30/2019 09:30 AM Shiloh Park
SuperKnights MDYCA State team 06/30/2019 01:30 PM Shiloh Park
Trophy Fighters WCA Rebels 07/01/2019 09:30 AM Cedar Fork 4
SRCA U12 NYCL Girls U12 07/01/2019 01:30 PM Cedar Fork 4
Topguns TotallyIn2Cricket Tigers 07/01/2019 09:30 AM Bethesda School Ground – Upper
SoCAL Tigers EYCA U12 - Titans 07/01/2019 01:30 PM Bethesda School Ground – Upper
FSSC U12 ACA Avatars (Atlanta) U12 07/01/2019 09:30 AM Bethesda School Ground – Lower
CAPS CricMaxNE U12 07/01/2019 01:30 PM Bethesda School Ground – Lower
MDYCA State team Virginia U12 - Loudoun Cubs 07/01/2019 09:30 AM Shiloh Park
SuperKnights DCA U12 07/01/2019 01:30 PM Shiloh Park
Fourth Day - After the 3 league games the teams will be ranked based on their points and NRR. Day-4 schedule is based on the ranking and will be published at the end of the third day.
Team A Team B Date Time Ground
FSSC U14 Scorpions 07/04/2019 09:30 AM Bethesda School Ground – Upper
MYCA Thunderbolts MDYCA State team 07/04/2019 01:30 PM Bethesda School Ground – Upper
CricMaxNE U14 WCA Warriors 07/04/2019 09:30 AM Shiloh Park
NYCL Girls U14 Challengers 07/04/2019 01:30 PM Bethesda School Ground – Lower
DCA U14 SRCA U14 07/04/2019 01:30 PM Shiloh Park
ACA Avatars TCL U14 07/04/2019 01:30 PM Cedar Fork 4
DSCA-U14 CricMax Connecticut 07/04/2019 09:30 AM Cedar Fork 4
FSSC U14 MDYCA State team 07/05/2019 09:30 AM Cedar Fork 4
DCA U14 TCL U14 07/05/2019 01:30 PM Cedar Fork 4
CricMaxNE U14 Challengers 07/05/2019 09:30 AM Bethesda School Ground – Upper
NYCL Girls U14 WCA Warriors 07/05/2019 01:30 PM Bethesda School Ground – Upper
MYCA Thunderbolts Scorpions 07/05/2019 01:30 PM Bethesda School Ground – Lower
ACA Avatars CricMax Connecticut 07/05/2019 09:30 AM Shiloh Park
DSCA-U14 SRCA U14 07/05/2019 01:30 PM Shiloh Park
DCA U14 CricMax Connecticut 07/06/2019 09:30 AM Cedar Fork 4
MDYCA State team Scorpions 07/06/2019 01:30 PM Cedar Fork 4
NYCL Girls U14 CricMaxNE U14 07/06/2019 09:30 AM Bethesda School Ground – Upper
Challengers WCA Warriors 07/06/2019 01:30 PM Bethesda School Ground – Upper
MYCA Thunderbolts FSSC U14 07/06/2019 09:30 AM Bethesda School Ground – Lower
ACA Avatars SRCA U14 07/06/2019 01:30 PM Shiloh Park
DSCA-U14 TCL U14 07/06/2019 09:30 AM Shiloh Park
Fourth Day - After the 3 league games the teams will be ranked based on their points and NRR. Day-4 schedule is based on the ranking and will be published at the end of the third day.
Team A Team B Date Time Ground
MYCA Kings Virginia U16 - VHPA 06/29/2019 09:30 AM Church Street Park
TCL U16 MDYCA State team 06/29/2019 01:30 PM Church Street Park
DCA U16 SCCA Youth 06/29/2019 05:30 PM Church Street Park
FSSC U16 SSCA 06/29/2019 09:30 AM Cedar Fork 3
EYCA U16 - Wildfires CricMax Connecticut 06/29/2019 01:30 PM Cedar Fork 3
MYCA Kings MDYCA State team 06/30/2019 09:30 AM Cedar Fork 3
TCL U16 SCCA Youth 06/30/2019 01:30 PM Cedar Fork 3
DCA U16 Virginia U16 - VHPA 06/30/2019 05:30 PM Church Street Park
FSSC U16 CricMax Connecticut 06/30/2019 09:30 AM Church Street Park
EYCA U16 - Wildfires SSCA 06/30/2019 01:30 PM Church Street Park
MYCA Kings SCCA Youth 07/01/2019 09:30 AM Church Street Park
TCL U16 Virginia U16 - VHPA 07/01/2019 01:30 PM Cedar Fork 3
DCA U16 MDYCA State team 07/01/2019 05:30 PM Church Street Park
FSSC U16 EYCA U16 - Wildfires 07/01/2019 09:30 AM Cedar Fork 3
CricMax Connecticut SSCA 07/01/2019 01:30 PM Church Street Park
Fourth Day - After the 3 league games the teams will be ranked based on their points and NRR. Day-4 schedule is based on the ranking and will be published at the end of the third day.
Team A Team B Date Time Ground
MYCA Chargers Young Patriots 07/04/2019 09:30 AM Church Street Park
SSCA Cricmax 07/04/2019 01:30 PM Church Street Park
DCA U18 Young Patriots 07/04/2019 05:30 PM Church Street Park
TCL U18 SCCA Youth 07/04/2019 09:30 AM FVAA Fields – Upper
MYCA Chargers TCL U18 07/05/2019 09:30 AM Church Street Park
DCA U18 Young Patriots 07/05/2019 01:30 PM Church Street Park
SCCA Youth TCL U18 07/05/2019 05:30 PM Church Street Park
SSCA Cricmax 07/05/2019 09:30 AM FVAA Fields – Upper
SSCA SCCA Youth 07/06/2019 09:30 AM Church Street Park
MYCA Chargers Cricmax 07/06/2019 01:30 PM Church Street Park
MYCA Chargers DCA U18 07/06/2019 09:30 AM Church Street Park
Fourth Day - After the 3 league games the teams will be ranked based on their points and NRR. Day-4 schedule is based on the ranking and will be published at the end of the third day.
Team A Team B Date Time Ground
NYCL Daredevils OCA Girls 06/26/2019 09:30 AM Church Street Park
NYCL Titans TCL 06/26/2019 09:30 AM Shiloh Park
NYCL Titans OCA Girls 06/26/2019 02:00 PM Church Street Park
TCL NYCL Daredevils 06/26/2019 06:00 PM Church Street Park
NYCL Daredevils NYCL Titans 06/27/2019 09:30 AM Church Street Park
TCL OCA Girls 06/27/2019 09:30 AM Shiloh Park
NYCL Daredevils OCA Girls 06/27/2019 02:00 PM Church Street Park
NYCL Titans TCL 06/27/2019 06:00 PM Church Street Park
NYCL Titans OCA Girls 06/28/2019 09:30 AM Shiloh Park
TCL NYCL Daredevils 06/28/2019 09:30 AM Church Street Park
Fourth Day - After the 3 league games the teams will be ranked based on their points and NRR. Day-4 schedule is based on the ranking and will be published at the end of the third day.


Note - The NYCL schedule is subject to change. All times are in Eastern Daylight Time (Raleigh, NC)


Navigation

Social Media